R71MF32204030K
5S-R71MF32204030K
R71MF32204030K
CAP FILM 0.22UF 10% 420VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R71 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 420V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.476 (12.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |