R60PN32205040K
5S-R60PN32205040K
R60PN32205040K
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R60 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.630 (16.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.886 (22.50mm) |