R60ER51005040J
5S-R60ER51005040J
R60ER51005040J
CAP FILM 10UF 5% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R60 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.260 L x 0.354 W (32.00mm x 9.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.709 (18.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |