R60DR54705050K
5S-R60DR54705050K
R60DR54705050K
CAP FILM 47UF 10% 63VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R60 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm) |
| Lead Spacing: | 1.496 (38.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.083 (27.50mm) |