R49AN368000B1M
5S-R49AN368000B1M
R49AN368000B1M
CAP FILM 0.68UF 20% 800VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R49
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:800V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.043 L x 0.512 W (26.50mm x 13.00mm)
Termination:0.866 (22.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)