R49AN33300001M
5S-R49AN33300001M
R49AN33300001M
CAP FILM 0.33UF 20% 800VDC RAD
| Series: | R49 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm) |
| Termination: | 0.728 (18.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |