R49AI31000001K
5S-R49AI31000001K
R49AI31000001K
CAP FILM 0.1UF 10% 800VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R49
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:800V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Termination:0.575 (14.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)