R474R34705001K
5S-R474R34705001K
R474R34705001K
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R47
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:440V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm)
Termination:0.870 (22.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.083 (27.50mm)