R46KN333050N0K
5S-R46KN333050N0K
R46KN333050N0K
CAP FILM 0.33UF 10% 560VDC RAD
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.594 (15.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |