R46KN333000M1M
5S-R46KN333000M1M
R46KN333000M1M
CAP FILM 0.33UF 20% 560VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |