R46KI24705001M
5S-R46KI24705001M
R46KI24705001M
CAP FILM 0.047UF 20% 560VDC RAD
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.437 (11.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |