R46KI21005001K
5S-R46KI21005001K
R46KI21005001K
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.437 (11.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |