R46KF310000M1K
5S-R46KF310000M1K
R46KF310000M1K
CAP FILM 0.1UF 10% 560VDC RADIAL
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.476 (12.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |