R46KF210000N0K
5S-R46KF210000N0K
R46KF210000N0K
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.358 (9.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |