R463W510050M1K
5S-R463W510050M1K
R463W510050M1K
CAP FILM 10UF 10% 630VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R46
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.634 L x 1.181 W (41.50mm x 30.00mm)
Termination:1.776 (45.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.476 (37.50mm)