R463N347000N0K
5S-R463N347000N0K
R463N347000N0K
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
| Series: | R46 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.634 (16.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |