R463N333050N0K
5S-R463N333050N0K
R463N333050N0K
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Series:R46
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:630V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Termination:0.594 (15.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)