R463I26805001K
5S-R463I26805001K
R463I26805001K
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Series:R46
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:630V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Termination:0.437 (11.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)