R463I24705001K
5S-R463I24705001K
R463I24705001K
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R46
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:310V
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Termination:0.437 (11.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)