R413F13300000M
5S-R413F13300000M
R413F13300000M
CAP FILM 3300PF 20% 1KVDC RADIAL
| Series: | R41 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.358 (9.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |