QYX2A223KTP
5S-QYX2A223KTP
QYX2A223KTP
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
Series:QYX
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:100V
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.276 L x 0.138 W (7.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.512 (13.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.197 (5.00mm)