QYX1H474KTP
5S-QYX1H474KTP
QYX1H474KTP
CAP FILM 0.47UF 10% 50VDC RADIAL
| Series: | QYX |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.551 L x 0.374 W (14.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650 (16.50mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |