QYX1H222JTP
5S-QYX1H222JTP
QYX1H222JTP
CAP FILM 2200PF 5% 50VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QYX
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:50V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217 L x 0.118 W (5.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.335 (8.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)