QYX1H104JTP
5S-QYX1H104JTP
QYX1H104JTP
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | QYX |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.354 L x 0.217 W (9.00mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |