QXT2J473KRPT
5S-QXT2J473KRPT
QXT2J473KRPT
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QXT
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:300V
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.945 L x 0.413 W (24.00mm x 10.50mm)
Termination:0.858 (21.80mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.787 (20.00mm)