QXT2J223KRPT
5S-QXT2J223KRPT
QXT2J223KRPT
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QXT
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:300V
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.748 L x 0.366 W (19.00mm x 9.30mm)
Termination:0.720 (18.30mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)