QXT2G104KRPT
5S-QXT2G104KRPT
QXT2G104KRPT
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QXT
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.945 L x 0.366 W (24.00mm x 9.30mm)
Termination:0.811 (20.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.787 (20.00mm)