QXP2K224KRPT
5S-QXP2K224KRPT
QXP2K224KRPT
CAP FILM 0.22UF 10% 800VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QXP
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:800V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.043 L x 0.453 W (26.50mm x 11.50mm)
Termination:0.839 (21.30mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)