QXP2G333KRPT
5S-QXP2G333KRPT
QXP2G333KRPT
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QXP
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.630 L x 0.256 W (16.00mm x 6.50mm)
Termination:0.476 (12.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.492 (12.50mm)