QAK2E474KTP
5S-QAK2E474KTP
QAK2E474KTP
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:QAK
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 85??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Axial
Height - Seated (Max):0.472 W
Termination:0.157 T x 0.906 L (12.00mm
Lead Spacing:4.00mm x 23.00mm)