Home All Products Capacitors Film CapacitorsKEMET PFR5331J630J11L4BULK
PFR5331J630J11L4BULK
5S-PFR5331J630J11L4BULK
PFR5331J630J11L4BULK
CAP FILM 330PF 5% 630VDC RADIAL
Series:PFR
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:630V
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):0.236 (6.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.197 (5.00mm)