PFR5221J100J11L4BULK
5S-PFR5221J100J11L4BULK
PFR5221J100J11L4BULK
CAP FILM 220PF 5% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PFR |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 100??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236 (6.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |