PFR5151J630J11L4BULK
5S-PFR5151J630J11L4BULK
PFR5151J630J11L4BULK
CAP FILM 150PF 5% 630VDC RADIAL
| Series: | PFR |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236 (6.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |