P295BJ222M500A
5S-P295BJ222M500A
P295BJ222M500A
CAP FILM 2200PF 20% 500VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | P295 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Paper |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 115??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.256 W (18.00mm x 6.50mm) |
| Termination: | 0.492 (12.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |