MMK5473K63J01L4BULK
5S-MMK5473K63J01L4BULK
MMK5473K63J01L4BULK
CAP FILM 0.047UF 10% 63VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MMK |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm) |
| Termination: | 0.256 (6.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |