MMK5225K63J06L4BULK
5S-MMK5225K63J06L4BULK
MMK5225K63J06L4BULK
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL
| Series: | MMK |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.283 W (7.20mm x 7.20mm) |
| Termination: | 0.512 (13.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |