MMK15105J100B04L4BULK
5S-MMK15105J100B04L4BULK
MMK15105J100B04L4BULK
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MMK |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.217 W (18.00mm x 5.50mm) |
| Termination: | 0.413 (10.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |