MKP386M530125YT4
5S-MKP386M530125YT4
MKP386M530125YT4
CAP FILM 3UF 5% 1.25KVDC SCREW
| Series: | MKP386M |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 550V |
| Voltage Rating - AC: | 1250V (1.25kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4 mOhm |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 2.284 L x 0.984 W (58.00mm x 25.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.457 (37.00mm) |