MKP386M522125JT1
5S-MKP386M522125JT1
MKP386M522125JT1
CAP FILM 2.2UF 5% 1.25KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP386M |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 550V |
| Voltage Rating - AC: | 1250V (1.25kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.5 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.811 (46.00mm) |