MKP386M433125JT7
5S-MKP386M433125JT7
MKP386M433125JT7
CAP FILM 0.33UF 1.25KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP386M |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 550V |
| Voltage Rating - AC: | 1250V (1.25kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 16 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) |
| Termination: | 1.201 (30.50mm) |