MKP1848716704Y5
5S-MKP1848716704Y5
MKP1848716704Y5
CAP FILM 160UF 5% 700VDC RAD 6LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 160??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????5% |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 700V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | 2.2 mOhm |
| Size / Dimension: | -40??????C ~ 105??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial - 6 Lead |
| Lead Spacing: | 2.264 L x 2.756 W (57.50mm x 70.00mm) |
| Applications: | 2.362 (60.00mm) |