MKP1848650094Y5
5S-MKP1848650094Y5
MKP1848650094Y5
CAP FILM 50UF 5% 900VDC RAD 4LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 50??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????5% |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | 6.5 mOhm |
| Size / Dimension: | -40??????C ~ 105??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial - 4 Leads |
| Lead Spacing: | 2.264 L x 1.772 W (57.50mm x 45.00mm) |
| Applications: | 1.772 (45.00mm) |