MKP1839410404
5S-MKP1839410404
MKP1839410404
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP1839 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) |