LDEIA1100KA0N00
5S-LDEIA1100KA0N00
LDEIA1100KA0N00
CAP FILM 1000PF 10% 250VDC 1206
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | LDE |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 120V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1206 (3216 Metric) |
| Termination: | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) |
| Lead Spacing: | 0.043 (1.10mm) |