LDBCA1330GC5N0
5S-LDBCA1330GC5N0
LDBCA1330GC5N0
CAP FILM 3300PF 2% 50VDC 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | LDB |
| Tolerance: | ??????2% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 1206 (3216 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) |
| Termination: | 0.043 (1.10mm) |