FPG66Y0124J--
5S-FPG66Y0124J--
FPG66Y0124J--
CAP FILM 0.12UF 5% 3KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FPG |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 1400V (1.4kV) |
| Voltage Rating - AC: | 3000V (3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 1.575 Dia (40.00mm) |
| Lead Spacing: | 2.461 (62.50mm) |