FFVS6N0226K--
5S-FFVS6N0226K--
FFVS6N0226K--
CAP FILM 22UF 10% 1.9KVDC SCREW
| Series: | FFVS |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1900V (1.9kV) |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.327 Dia (84.50mm) |
| Lead Spacing: | 2.047 (52.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |