FFVS6C0306K--
5S-FFVS6C0306K--
FFVS6C0306K--
CAP FILM 30UF 10% 900VDC SCREW
| Series: | FFVS |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.327 Dia (84.50mm) |
| Lead Spacing: | 1.378 (35.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |