FFVS6B0586K--
5S-FFVS6B0586K--
FFVS6B0586K--
CAP FILM 58UF 10% 800VDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FFVS |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.327 Dia (84.50mm) |
| Lead Spacing: | 1.614 (41.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |