FFVE6C0476KJE
5S-FFVE6C0476KJE
FFVE6C0476KJE
CAP FILM 47UF 10% 900VDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FFVE |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.327 Dia (84.50mm) |
| Lead Spacing: | 1.614 (41.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |